LoveForWomens.com

Meni otroka v 1 letu

Tu in pustil dneh, ko je poskusil tvoj otrok Prvi trdna živila

. Pred šestimi meseci, moja mama ga pobožal nobene hrane, stiskajte zrna za kashek. Zdaj, ko je otrok že eno leto, in je izbruhnil 8 Zubikov, da je treba za to izginilo. In zdaj lahko imate otroka? Kaj bi moral biti otrokova meni v 1 letu? Ta vprašanja, ki jih mnoge mame let stare otroke postavljeno.

V tem članku:

  1. Osnovne zahteve za kakovost živil otrok na leto
  2. Kako prehrane otroka v enem letu?
  3. Približne otroški meniji v 1 letu

otroška meni na 1. letnik

V letu Otroci se lahko tudi sedi, plazijo, in mnogi od njih so že delaš prvi koraki. Za aktivno telesnem in duševnem razvoju, ki jih potrebujejo, da imajo več energije, kot, na primer, pred šestimi meseci. Torej, let starega otroka je v meni že bistveno drugačen od grudnichka prehrane. Če je materino mleko 6-8 mesecev, večji del otroške hrane ali prilagojeno formulo, nato pa do leta niso mogli niti za nasičenje otroka ali nadoknaditi vse hranilne snovi, ki jih potrebuje za aktiven razvoj.

Osnovne zahteve za kakovost živil otrok na leto

Preden se lotite let star meni je otrok, določiti osnovne zahteve za otroško hrano. Za začetek, je pomembno vedeti, da v enem letu otrok potrebuje zdravo in naravno hrano, kot v 6 mesecih. Zato je nemogoče, da začinjene jedi, nasoljene in prekajene. V nobenem primeru ne bi smela biti v pločevinkah izdelke dojenčka meniju, fast food in pripravljene jedi. Samo naravno in sveže pripravljeno hrano.

Pomembno je tudi razumeti, da je masticatory aparat za otroka še vedno v fazi razvoja. Še posebej, ker niso vsi otroci pri tej starosti že pojavljajo posteriorne zobe. Zato mora biti hrana za dojenčke imajo kašast doslednost. Ampak, če je otrok že izbruhnil žvečilni zobe, potem je možno, da ponudijo hrano, sesekljano na koščke. Glavna stvar, ki so mehka, enostavna za žvečenje, in otrok lahko zaduši na njih.

In še ena stvar. Zaželeno bi bilo, da bi njegova mama drobtine kdaj poskusil kaj od sladkarij, naredite tako ni vredno. Potem ko jim je poskusil enkrat, lahko otrok nočejo jesti, češ ni le okusna, ampak tudi sladko. Zato je zaželeno, da je otrokova meni v enem letu ne vključuje nobene sladkarije, in sicer, med, čokolada, vse sladkarije, torte. Znano je, da lahko veliko sladke hrane povzroči alergične reakcije pri otrocih. Vendar, jagode, dušeno sadje z malo sladkorja, da bi otroka lahko in mora biti. Pomembno je, da tega ne stori pred glavnim obrokom.

Kako prehrane otroka v enem letu?

Do leta otrok bolj zanimajo za odrasle hrano. Njegov prebavni sistem je bolj razvita. Encimska aktivnost je močno povečala, kar pomeni, da se lahko otrok bolje prebaviti hrano. Zdaj, v meniju otroka 1 leto, lahko dodate več dovršene izdelke. Kaj je drugačna prehrana let starega otroka? To je zdaj mogoče, da so?

Vse velikega pomena tudi v prehrani dojenčka so mleko in mlečni izdelki: kefir, jogurt, skuta, sir. Ampak, polnomastno mleko, da bi letni otrok je še prezgodaj. Po enem letu v prehrani lahko vključuje občutljivo kislo smetano in smetano. No, če se bodo uporabljali pri pripravi otroških obrokov.

Po enem letu otroka lahko absorbirajo veliko več sadja in zelenjave. Meni Rastlinska lahko razlikujejo: kumare, paradižnik, pesa, zelena grah in fižol. Sadje year-old otrok lahko dal poskusiti breskve in marelice. Bodi pozorna agrumov in kivija. Jagode so praktično nobenih omejitev. Glavna stvar je, da ne pretiravajte. Noč dojenček lahko jeste 50 g jagod: maline, jagode, brusnice, ribez, borovnice, kosmulje, chokeberry. To ni priporočljivo, da bi grozdje let starega otroka, ker povečuje oblivanja otroka, da lahko povzroči bolečine v trebuhu.

In seveda, kam bi kashek. -Letni otrok bi lahko bil skoraj vsak nered, tudi grah. To ni priporočljivo, dokler ječmen in zdrob. Prvi je za dojenčke prebavnega trakta zelo težko. Krema pšenice zaradi visoke vsebnosti glutena ne sme biti prisoten v otrokovem meniju do 3-4 let.

Po enem letu otroka, lahko imate malo rib, in bela nizko vsebnostjo maščob. Na dan, ko bo jedel ribe, meso, ne more dati. Eden ali dva rib dni na teden bo dovolj dolgo. Kuhanje ribe najbolje paro ali obara, vendar v nobenem primeru ne prepražimo. živalske maščobe medtem ko je težka za otroka, tako da brez njih. Vendar pa lahko rastlinsko olje in maslo do 20 g na dan. Kot je za jajca, leto dojenček ima lahko rumenjak. Ker beljakovine počakati nekaj časa.




Približne otroški meniji v 1 letu

Torej, kaj se lahko vključi v prehrani v letu, zdaj vemo. Zdaj obrnejo na meniju. Razdelite prehrane na 5 delov. To je eno leto star otrok bi moral prejeti 5-tečaj obrok.

Zajtrkom. Pri zajtrku, ki jih lahko ponudi otroku 0,5 rumenjak in vse kašo razen ječmena in zdrob. Lahko mu tudi sadje, ki je, mimogrede, dolgih kosov lahko dodamo kašo. Ali pa še ena možnost. Lahko bi otroku kos belega kruha z maslom, rumenjak in malo sira. Kot je za pijače, primerne čaj ali kompot.

Otroški meni v 1 letu: zajtrk

Večerje. Kosilo lahko začnete s svežo solato (paradižnik kumare) ali nariban korenček z rastlinskim oljem. Sprva lahko uporabite katero koli lahka juha juha - vermicelli, juho ali Borsch. Za drugega otroka se lahko ponudi meso ali ribe, paro. Skoraj vsi otroci radi burgerje in mesne kroglice. Lahko se napaja zelenjavni pire. Narejena je iz zelja in barvo Caputo, pesa in fižol. Pire krompir je treba dati čas, da se čas in postopoma, kot Obstaja veliko škroba. Pijete lahko ponudi čaj ali kompot. No, če je otrok ne proti žele.

Otroški meni v 1 letu: kosilo

Prigrizki. Za kosilo si lahko pripravite otroške palačinke polnjene s skuto ali skuto. Piškoti z jogurtom bo tudi koristna za otroka. Samo piškotki treba dati vsak dan. Lahko bi sadje, pire v kašo. Po tem, ponujajo vaš dojenček kompot ali sadni čaj.

Otroški meni v 1 letu: Tea čas

Večerje. Za večerjo, lahko otrok kuhamo meso ali pire bučno kašo +. Ali zelenjavni pretlačimo z dodatkom majhnih količin mesa in vseh kašo. Lahko dodamo malo sadni pire. Od pijače so primerne tudi kompot ali čaj.

Otroški meni v 1 letu: večerja

Drugo večerjo. Eno uro pred spanjem otroka lahko pijete lahek jogurt ali kefir. Doječa mati lahko dojijo otroka.

Otroški meni v 1 letu: drugo večerja

Na koncu smo ugotovili, da bi moral biti znesek otroške hrane pri enem letu starosti približno 1000-1200 ml, tako da za vsakega otroka obrok mora pojesti več kot 300 ali manj kot 200 ml hrane. Časovni razmiki med hranjenjem ne sme preseči 4 ure. Z upoštevanjem teh pravil bodo zagotovili, da vaš dojenček mamo zdrava prehrana, in ji bodo navdušili s svojim uspehom vsak dan.




Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2021 LoveForWomens.com