LoveForWomens.com

Iz mleka piti ali ne piti? Ali obstaja korist v mleku za ljudi in zakaj ne pijem

Video: Hurt mleko. Zakaj mleko je škodljivo. Kako uporabne mleko. Walter Bela škodljivo mleko

Vse pozdrav! Dragi bralci, kaj misliš, da je mleko? Ali ste pili?

Ne vem. Jo imam že od otroštva. Čeprav je moja babica živela v vasi. In je vedno imel nekaj krav. Šla sva vsak vikend, da jo obiščete, ampak da me mleko kot vlak in ni mogel. Ne pijem sploh. Čeprav lahko jem jogurt, kislo smetano in skuto. Ampak mleko na kakršen koli način !!!

Torej nikoli ni natančno preučiti zadevo koristi ali škode mleka. Čeprav vem, da so v teku razprava o tem. Obstaja samo ne pišejo zgodbe grozljive mleko!!! Predstavljajte si, sem tudi prebral, da je lahko raste rogov in kopit ljudi !!!)

Na splošno, sem se odločil, pokapatsya v tej temi, cenjeni znanstvene študije, knjige, glede na prehrano, zdravniki, in da se kot podlaga za te informacije, da pisati to objavo. Torej, ali je mleko dobro?

V tem članku se boste naučili:

Kaj je mleko, in zakaj narava izumil mleko?

Mleko je produkt izločanjem mlečnih žlez samic sesalcev.

Mleko je evolucijsko zasnovan nahraniti otrok že zelo zgodaj, še preden imajo zobe.

Potem narava je ugotovila, da je mleko ni več potrebno in zato je dal na živalih in ljudeh, izgubijo možnost, da prebaviti mlečni sladkor (laktozo). t. e je storil vse, da bi videz zob, smo postopoma pozabi mleka in prehod na lastno krmo.

Če rečeš malo bolj inteligentno, naravo stvari, tako da je naš trebušna slinavka s starostjo, izgubi svojo sposobnost, da izločajo v črevo laktaze, encim, ki pomaga prebaviti laktoze (mlečni sladkor).

Kaj se zgodi z mlekom v črevesju odrasle?

Ko laktaze postane malo ali pa ni v tankem črevesu, prehaja laktoze mleko ni razdeljeno neposredno na debelem črevesu in postane substrat za različne vrste bakterij. Začeli ga cepijo v mlečno kislino, te kisline nato odcepimo, kar rezultira v tvorbi drugih organskih kislin. Tisti pa tudi razgradi in tvori ogljikov dioksid, vodik in metan.

To se vse lahko manifestira v našem telesu napenjanje, bolečina v črevesju, driska in alergije in se imenuje skupna terminom- "Laktozna intoleranca. "

Ugotovite, ali pa ga imate, zelo enostavno. Približno 30 minut po pitju mleka, imate vse zgoraj navedene simptome -poyavlyayutsya

To ni bolezen, je normalen znak evolucijski razvoj cheloveka.No, obstajajo ljudje, ki pijejo mleko, vse moje življenje, in ne trpijo zaradi teh simptomov? Zakaj?!

Zakaj laktozo nestrpnosti ne pride sploh?




Draga moja, to je preprost ... -evolyutsiya razvoj mlečne industrije in prekomerno uživanje mleka, še posebej otroci, je prehod iz mati krava, je privedla do izbire prebivalce, ki so še naprej tvori laktozo encim za precej dolgo časa. Ta anomalija se imenuje" vztrajnost laktaze"

Video: Ali lahko pijem surova jajca za rast mišic. Surovine jajca za niz mišične mase

Do danes, laktoza intoleranca prizadene približno 40% svetovnega prebivalstva. V Rusiji je okoli 15%. Drugi zdržimo mleko precej miren in piti skoraj vsak dan, brez kakršnih koli težav.

Uporabne sestavine mleka

Do danes je hranilna vrednost mleka ni dvoma. Vsebuje veliko količino pomembnih sestavin za naše zdravje. Oglejmo kratek pogled na njih.

  • Vitamini topni v maščobah imajo A, D, E, vitamine B in C
  • Vsebuje imunoglobuline, imunski Uluchay
  • Je odličen vir kalcij, Magnezij v obliki prebavljivih fosforja in kalija
  • Mleko je glavni vir popolne beljakovine in omega-3 maščobne kisline

Video: Koristnost kozjega mleka

200 ml mleka vsebuje 25% dnevnega kalcija, 22% dnevne vrednosti vitamina B2, 21% dnevne vrednosti vitamina D, 18% dnevne norme fosforja, 13,5% oblike dnevnega proteina.

Kakšno mleko je najboljša?

Poleg kravjega mleka, pa tudi druge vrste mleko, ki ga prekašajo v hranilno vrednost.

Eden od najbolj uporabnih vrst mleka kozo, ne povzroča alergijske reakcije, kot so krave, in tako lahko prebavljiva v črevesju.

Ovce mleko ni manj pomembno kot koze, je bolj hranljiva in vsebuje okoli 6% beljakovin in 7% maščobe.

Mleko kobil in osli v njihovi sestavi čim bližje k ženski, vendar prehransko slabše krava.

Ali obstaja kakšna škoda v mleku?

Na žalost, ja. Obstaja več dokazanih znanstvenih dejstev o nevarnostih mleka. Naj nam jih obravnava podrobneje. Oziroma tri najpomembnejše, ki imajo vsaj nekaj znanstvene podlage.

  1. Po mnenju mnogih strokovnjakov škodljivo mleko je 90%, odvisno od vrste mleka pijete. Sveže ali pasterizirano. Vsi strokovnjaki so enotni v svojem mnenju, da je pasterizacija (ogrevanje), je koristen mleka v eni izmed najbolj škodljivih izdelkov.To denaturacijo encimov, beljakovin in imunskih teles, ki se pretvorijo v težkih neprebavljiva snov. Zato je najbolje, mleko piti Man, surovo ali kuhano, potem pa mleko, obstaja tveganje za okužbo s povzročitelji bolezni, in gnoj (če je krava bolna mastitis).
  2. Številni strokovnjaki meni, da je presežek kalcija v mleku, zaradi česar v komi, da naše telo ni kopičijo, ampak začne izhodni dobiček! To je zato, ker kalcija zelo aktivna sestavina, veliko bolj aktiven kalij in magnezij. V vsakem primeru je primerno jih premakne iz spojin, da se tvori kalcijeve soli, ki so zelo slabo topen v vodi. So se odlagajo na stenah krvnih žil in so del ledvičnih kamnov. Zato je telo močno preprečuje prekomerno uživanje kalcija v našem telesu.
  3. Beljakovine v mleku, zato se poveča kislost želodca okolja, da se naše telo za nevtralizacijo kisline prisiljeni uporabljati minerale. Zaradi vseh mineralov iz naših najbolj kalcija, telo porabi kalcija se za nevtralizacijo kisline, ga samo opere iz naših kosti.
  4. Tudi mleko vsebuje kazein - proteinski kompleks mleko, ki je skoraj uničena v želodcu, s tvorbo druge snovi, ki lahko povzročijo alergije, avtoimunske bolezni in diabetesa.
  5. In končno, ne pozabite, da je hrana, ki krmijo krave molznice, vedno ne ustrezajo želeni kakovosti. Žal niso vse krave pasejo na travniku in žvečilni zeleno travo ali seno. Jedo hrano, ki lahko vsebuje antibiotike, rastne hormone, ženske spolne hormone estrogen in vse pade v mleku in v naših telesih, preveč.

Moj zaključek

Na splošno sem vse prebral in napisal članek o duši zase vesela, da sem ne piti mleko. To je preveč blatna in jasno, kaj -To zgodba nim.To, da je veliko koristnih sestavin, o tem ni dvoma, kaj pa tiste nevarnosti, ki je v mleku mleko?!

Video: Smeshariki 2D - Dairy stava

Zato je vprašanje o tem, ali -pit mleka piti, naj vsak dal odgovor za sebe. še vedno sem v meni, da je mleko hrana za teleta.

In ti, kaj misliš o tem? Ali pijete mleko? Vesel bom vaše povratne informacije, pripombe in koristne nasvete.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2021 LoveForWomens.com