LoveForWomens.com

Miti o marmelado ali kako najbolje letino sadja in jagode za zimo

Video: Zdravljenje jagode!

Vse pozdrav!

Kako ste, dragi bralci?

Mislim, da je med vami vrtnarji, in niso redki.

Predvidevam, da so se že začeli zbirati sveže jagode: maline, ribez, jagode ...

In seveda, pred vami zagotovo ni bilo vprašanje, da bi ga ohranili za zimo? Sploh ne dvomim, da bo 90%, da marmelada, eden od najbolj priljubljenih načinov obiranja jagod.

Ampak, tu je, ali so vitamini ohranjena v marmelado? To vprašanje, sem se odločil, da si za sebe skozi in dal zapis naravnost in na vprašanje, ali marmelado v pomoč?

To je koristno, če marmelado in ali je shranjena vitamine?

Naša družina je vedno kuhano marmelado in veliko tega.

Vsako poletje, kupil vrečko sladkorja in skoraj vsi šli na dom obdelovanca.

Vedno je bilo, da ni nič bolje v zimskem kot čaj z domačim malinovo marmelado. Ampak, kot se je izkazalo, da je bila globoka napake.

In to ni žalostno, sem imel še vedno, da prizna dejstvo, da je marmelada je povsem neuporaben izdelek, ki v prevelikih količinah, je tudi zelo škodljiva.

Ja, na žalost je.

Sem ponovno prebral informacij morje o tem vprašanju, in želim, da vam na kratko povem bistvo zakaj marmelado-najbolj neuporabna način obiranja jagod.

Zakaj marmelada ni koristno?

Glavna sestavina vseh jagod, ki so pogosto slišali sploh, je, seveda, vitamin C.

Duck tukaj, draga moja, je znanstveno dokazano, da vitamin C aktivno začne slabšati od trenutka, ko ste vrinjeni jagode v kovinsko posodo ali ponev za kuhanje.

Celo majhni količini bakra, svinca, cinka in drugih kovin, prodiranje pripomočke za živila, uničuje askorbinska kislina.




Potem pa, kot pravilo, jagode napolnite s sladkorjem in pustimo stati nekaj ur. Vitamin C reagira s kisikom in se postopoma še poslabšalo.

In to je, če se zabava začne, ko smo dal skledo z jagodami in sladkorja v ognju in začeti, da bi marmelado. Pri temperaturi 60 ° C, tri minute kasneje, vsebnost vitamina C našega bazena sploh ni.

Video: Kako sklepati madeže od joda, berry sadnih pijač in sirupa na temperaturo? projekt "Pepelka"/ PO Maria

Zdaj vsi smo analizirali znano recepti marmelado. V povprečju se kuha, tako vrelišče nad 100 ° C in vsaj 1 uro.

In tudi z vsemi vašimi najljubšimi zastoja pyatiminutki ne shrani vitamin C pred uničenjem.

In kaj o surovi marmelado?

V zvezi s tem bolj koristno z vidika ohranjanja vitaminov se zdi, da marmelado iz jagod, obrabljen s sladkorjem. To je tudi mit.

Po mnenju strokovnjakov, in v tem postopku pred-, vitamin C začne razpadati takoj, ko lomljenimi jagode in celovitost lupine poči.

Mimogrede, to velja ne samo vitamin C, temveč tudi druge biološko aktivne snovi, vključno flavonoidi, ki dajejo koristne lastnosti jagod

Kot rezultat, smo zvijemo v kozarcih čisto fermentiranih sladkorja uničevalec našega telesa in provokator najhujših bolezni.

Kako žetev jagode za zimo?

Da so jagode ohranila do največ svojih zdravih sestavin, je samo, da je zamrznitev en način spravila.

In to je treba narediti pravilno.

Pred zamrzovanje sveže jagode in sadje je treba iti skozi (odstraniti vse prezrelih, poškodovane jagode s), odstranimo semena, če je to potrebno, operite, posušite.
  1. Freeze jagode potrebujejo čim prej, da shranite vse pomembne sestavine v njih.
  2. Najprej, hladnem berry, jih položimo na običajen hladilniku pri temperaturi 8-10 ° C 1-2 uri.
  3. nastavljeno temperaturo od 25 ° C v zamrzovalniku, širijo ohlapne jagode ohladimo, tanko plast največ 5 cm na pladnjih in ga prenesemo v zamrzovalnik za 3-5 ur.
  4. Po zamrzovanju jagode, jih v plastičnih vrečkah, hermetično pakiranje in shranjevanje v zamrzovalniku.
  5. Priporočljivo je, da paket jagode v majhnih količinah.
  6. V procesu shranjevanja, ne omogočajo, da odmrzniti jagode. Ko ponovno zamrznjeno, bodo izgubili vse svoje koristne lastnosti.

No, kar tako, moji dragi bralci. Sem delil z vami informacije in ugotovitve boste to storili sami, boste pospravili svoje jagode.

Jaz bi bil zelo vesel, da slišim vaše mnenje o tem.

No, če si prizadevajo ohraniti prehrane zdravo hrano, vendar ne more živeti brez sladkarij, ki jih lahko kupite ta video tečaj z veliko receptih uporabnih dobrote.

Če ta članek všeč, ga delite, prosim, s prijatelji na socialnih omrežjih in se naročite na posodobitve moj blog!

Video: Kako se spopasti z letino jabolk?

Želim vam zdravja in toplo jagodami poletje!

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2021 LoveForWomens.com