LoveForWomens.com

Omega-6 maščobne kisline - ki vsebuje in kaj ga telo je potrebno

Lep pozdrav vam, dragi bralci. Pred kratkim je v enem od televizijskih programov o zdravem prehranjevanju sem slišala nenavadno misel. Bottom line - če oseba ne more izgubiti težo, potem njegovo telo nima maščobe. Sprva sem bil skeptičen. Potem pa sem spoznal, da je smiselno. Po vseh maščob, so različni. Spremenite pogled mi je pomagal informacije o omega-6 maščobnih kislin - kateri je našel in kaj je to, bom vam povem danes.

Video: Urbech prilepite iz semen in oreščkov. Najbolj uporaben izdelek Dagestanu

Omega 6 maščobne kisline so tisto, kar je

Kaj pride na misel, ko slišite ime "Omega-6"? Ko sem prvič slišal ime, sem mislil, da je nekdo klic &# 128.578; Mož se je naučil dlje časa, potem pa me je šalil. Da bi življenje radoveden brez takšnih situacijah je dolgočasno in sivo. Ampak nazaj k našim koristnih maščob.

Maščobne kisline - kaj je to in zakaj potrebujemo

Za začetek, da je maščoba pomembna sestavina hrane. Ta vrsta goriva za človeško telo. To je treba zaužiti od zunaj skupaj z ogljikovimi hidrati in beljakovine. Ali mislite, da sem naredila rezervacijo? Nič od vrste! Običajno večina ljudi besedo "maščobe" je povezana z vsebnostjo maščob in grde telesa visi straneh. Toda maščobe v telesu in maščob (komponenta hrane) - popolnoma drugačen koncept.

Video: ribje olje. Omega 3. Omega-3

Torej, maščobe, ki prihaja iz hrane, sestavljene iz glicerola in maščobnih kislin. Glicerin - alkohol. Toda vonj in okus, da ne izgleda kot etanol. Edina stvar, ki združuje glicerin in etanol - pripada «OH» skupine.

omega 6 maščobnih kislin - ki vsebujejo

Video: FILM 1 ravnotežje med omega 3 in omega 6 v človeškem telesu

Po drugi strani pa so maščobne kisline predstavljajo dve skupini:

nasičen. Takšne maščobe so težko prebavljive, ki jih telo, saj so praktično razdeli. To pomeni, da po vstopu v telo lažejo "mrtve teže." In še huje je dejstvo, da so ti elementi zamašijo žile in povzročijo razvoj različnih bolezni. Zdaj se bom osredotočil ne na nasičenih maščob. Mi smo bolj zainteresirani za drugo skupino komponent.

Nenasičene (EFA). Te maščobne kisline so značilni nestabilnih molekularne spojine, tako da se učinkovito razgradijo v telesu. Razlikovati mono- in polinenasičenih kislin. Slednja skupina vključuje omega-3 in omega-6. Na splošno rečeno omega-3 je mišljen alfa-linolenske kisline in omega-6 - linolne kisline.

kar je potrebno omega 6 in omega 3

"In kaj hočejo?" - si vprašal. Nenasičenih kislin so neprecenljivi. Imajo velik vpliv na delo posameznih organov in sistemov:

  • NLC povečati število "uporabnih" holesterola, in hkrati izstopila iz telesa njegovega "kolegi škodljivo." Poleg tega, se raztopijo vse obstoječe depozite holesterola v krvnih žilah. Izboljšati sestavo krvi in ​​dela srčne mišice;
  • Imajo hepatoprotektivnih učinkov;
  • Izboljšanje cerebralne in živčni sistem;
  • Prepreči razvoj resnih bolezni;
  • Okrepi imunski sistem;
  • Pripomoglo k izboljšanju izločanje hormonov, itd

Pogovor o pomenu NLC sem dolgo. Ampak rad bi več pozornosti na eno od skupin - omega-6.

Omega-6: uporabna stran




Kot sem povedal, eden izmed sestavin omega-6 - linolenske maščobne kisline. Poleg tu vsebuje arahidonska kalendovaya, gama-linolenske, y-linolenske kisline in dokozaheksaenojske kisline. Imena, ki jezik "prelom". Vendar pa ni treba, da se spomnimo, da ne bomo študija molekularne biologije &# 128.521;

Glavna prednost omega-6 v našem telesu:

  • aktivira možgane;
  • pospešiti odstranitev toksinov in drugih škodljivih snovi iz telesa;
  • izboljšanje stanja kože, nohtov, las in kosti;
  • okrepi imunski sistem;
  • pospeši presnovo;
  • imajo antidepresivne učinke.

dnevno vzdrževanje

Potreba po omega-6 posameznika. Glede na prehrano, se lahko dnevna stopnja variira od 4,5 g do 8 g In to je čisto res, ker smo vsi tako različni.

velja tako omega 6 in navodila za uporabo

Poleg tega se lahko to je treba v naslednjih okoliščinah povečala:

  • v času hladne sezone, ko mora telo porabiti več energije za ogrevanje;
  • kronične in akutne bolezni (motnje v prebavnem traktu);
  • ko je telo nezadostna vitamini in druga komponenta v maščobi topen;
  • med nosečnostjo.

Zmanjšuje potrebo po Omega-6 pojavlja v toplejših mesecih. Poleg tega, ljudje, ki trpijo zaradi nizkega krvnega tlaka, potrebujejo manj maščobne kisline.

Vendar pa se lahko presežek ali primanjkljaj v delavski svet povzroči resno škodo na telesu.

Presežek in pomanjkanje omega-6

V zvezi s tem "magičnih" dietetikov snovi menijo, da je tam presežek in pomanjkanje sta nevarna. Presodite sami. Če telo ne dobi omega-6, ima to za posledico naslednje težave:

  • bolezni sklepov;
  • slabi zaščitne sile (in tako pogoste virusne bolezni);
  • hormonske motnje;
  • viskoznost krvi povečuje (kot rezultat ob srčnih napadov, kapi in drugih težav), itd

Ali želite, da si mlada in lepa? Potem boste morali zaužiti dovolj omega-6, saj je pomanjkanje tega "čarobno" pomeni vodi do povešanje kože

Video: Zakaj potrebujemo esencialnih maščobnih kislin Omega 3 in 6

koristi in škodo omega 6

Kaj je polna presežkov delavski svet? Vnetni procesi lahko začne v notranjih organih. Vse zelo resno, tudi v praksi, ni bilo primerov raka. Še en znak presežka omega-6 - pogosta depresija. Takšni simptomi - je alarmni signal: je čas, da nekaj spremeniti.

Viri Omega-6

NLC Omega-6 ni mogoče sintetizira v telesu. Jih bomo dobili od zunaj, torej s hrano.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2021 LoveForWomens.com