LoveForWomens.com

Mascarpone sir doma - recept

vsebina
Mascarpone domaDobro jutro, prijatelji! Zelo mi je žal, kaj sem počel pred tem najljubšo sladico za tiramisu z mascarpone sirom z kupili. Drago, če sem iskren, ni kupil. Izkazalo se je, da je zelo enostaven za kuhanje doma, in kakovost je popolnoma nespremenjena. Vendar bo strošek končnega izdelka presenečenje, in je zelo močna. Sem vam čudovit recept za sir, malo zgodovine, in nasvete o tem, kako uporabiti mascarpone pri kuhanju.

Mascarpone - kaj je in zgodovina izvora

V tradicionalnem smislu, Mascarpone sir nima nič opraviti. To je precej debela kisle smetane ali smetane. To bi bilo prav, da ga pokličete mehki sir.

Za razliko od drugih mascarpone sir je, da proizvodnja ne uporablja sirila in je tudi ni potrebno, da se ohrani zorenja. To je mogoče, da se pripravi zelo hitro. Jasno je, da vse tehnološke detajli procesa v domu, ko kuhanje mascarpone vam je uspelo malo verjetno. Toda odlično okus original, ki je enaka kot za komercialno na voljo, bomo dosegli, da dejansko potrebujemo.

To je dejal, da je bila prvič Mascarpone sir izumil v italijanski Lombardiji. In to je bilo že davno: na križišču 15. in 16. stoletja. Kaj točno je pomen te besede, razprava bo. Po eni različici, prihaja iz španske "mas que bueno" - bolje kot dobro. To je v spomin na dni, ko je bila država na podlagi španske ureditve.

Obstaja pa še ena različica - Mascarpone beseda pomeni "mlečni proizvod" ali sir rikkota. V Italiji se imenuje "mascarpia", in postopek kuhanja je zelo podobna tako siri. Mimogrede: drugi dan sem se naučil, kako narediti piškotke Savoyardy, ki gre prav tako za pripravo tiramisu. Z receptom, lahko raziskujejo tukaj.

Mascarpone - recept doma

Bomo morali pripraviti sir:

  • Krema - vsebnost maščobe v 20 - 25%, več bolje, prednostno brez konzervansov, s kratkim rokom - 500 ml.
  • Lemon - 1 kos.

Mascarpone sira

Kako pripraviti mascarpone sir doma na tem receptu:

  1. V prvi fazi, vlijemo kremo v ponev in mesto na majhnem ognju. Z vzeli čas vročina do 75 - 85 stopinj. Prebral sem, da je bolje kuhati mascarpone v vodni kopeli, nisem naredil, če sem iskren.
  2. Iztisnite sok iz limone. Ta znesek smetane boste potrebovali 1 - 2 veliki žlici limoninega soka. Mimogrede, da bi celotno limonin sok enostavno vreči za par - tri minute v vrelo vodo. Na splošno je količina soka prilagoditi individualno, kot sem razumel, da najprej vlijemo žlico, poskusite in po potrebi dodamo še več. Namesto limoninega soka Italijani včasih kis ali kislino, prav tako, kot je limonin sok prispevajo s tem, kar se začne proces koagulacije beljakovin mleka.
  3. Odstrani ponev z ognja in prelijemo sok v toplo smetano, premešamo in pustimo stati 7 - 10 minut, nato pa še. V tem času, ki jih potrebujejo za stalno mešamo.
  4. Takoj, ko vidite v smetana majhnih kosmičev, takoj odstranite sir iz ognja in pustite, da se nekoliko ohladi, mora postati teplym.Teper vlijemo smetano na prtiček. Ne svetujem, da se za te gaze, včasih luske so zelo majhne, ​​in boste izgubili veliko.
  5. Povežite kotičke serviete, kravato in visi prihodnost pladenj sira ali ponvi, da kaplja tekočine. Če krema zvita kot bi morala, potem v serumu, ki je transparenten. Na preostalih seruma, mimogrede, je lahko zelo dostojno palačinke pečemo.
  6. Fluid teče popolnoma okrog ene ure. Če ne ga popolnoma odteče, nato pa se bo sir, so testenine, mehkejši, ker je bolj primeren za kuhanje kremo - to upoštevati. Končna dotik: sir preživeti 10 - 12 ur v hladilniku.
  7. Če želite, da se sir, nato pa pustite, da odteče malo dlje, potem pa naravnost v prtiček je pod pritiskom, in poslati v hladilnik za približno 10-12 ur. Od časa do časa doseči za mascarpone in premešamo. Grudice, ki lahko ostanejo v sir, ne bo zmeden, ko ste začeli delati kremo, bo prekinil popolno mešalnik.

Gotov mascarpone potrebo po tednu.

Spoznal sem recept doma z mascarpone kremo. Svetovati, naj upoštevajo za ta izdelek z največjo vsebnostjo maščobe 30 - 40%. V tem primeru, krema razširila na krpo in odloži za noč, tako da vse tekoče stekla. Toda v tem primeru, da se govori in ta sir ni potrebno obrniti maso sir, vendar je primerna za kuhanje smetane tiramisu.

Mascarpone kisle smetane se lahko izvede drug recept, dobili ga poznajo kasneje.

Mascarpone smetano - recept

Še en zanimiv recept Mascarpone krema, vendar krema. Ne vem, kateri sira dobimo okusnejša, in smo tako in tako naredil. Če se ne bo iz tega sira sladico, in vam ni treba sladek okus, lahko dodamo sol in poper in malo med kuhanjem je. Preostali serumu prazni palačinke.

Vzemite:

  • Kislo visoko vsebnostjo maščobe vsaj 20% - 1500 kg.



Kako narediti domač mascarpone:

  1. Postavite cedilo v ponvi, obložene z več plasti Gaza. Spet kremo, pokrijemo proste robove gaze in dal na vrhu je tovor težji, dva kilograma.
  2. Pusti posodo v hladilnik za tri dni, vsaj na celotno stekleno serumu in izhod dobili sira.

Mascarpone - kaj poje

Italijani so dolgo razumeli, da se Mascarpone sir dobro uporabiti ne le za kuhanje tiramisu torto. Na mizi je prisotna ves čas - zakaj ne bi sprejeli učne izkušnje? Sir gre tudi s kavo, vanilije, čokolade. Fit svežega sadja in drugih vrst sira, gobe, ribe, pršuta in mnogih drugih izdelkov.

Mascarpone doma

Torej, kaj jesti mascarpone:

  • Sendviči. Spread na jutranjem sendvič malo sira, in da bo ne le okusna, ampak tudi zelo zadovoljiva. Še bolj uživanje dobiš, ko zmešamo sir z gorčico, vsa zelišča (na primer peteršilj ali koper, ki so nam na voljo). Fino bo sesekljane šunke ali klobase tudi primerna.
  • Krema. Dodamo sir, malo sladkorja ali prahu iz nje - in tukaj je nežna krema promazyvaniya Kolač. Prav tako lahko pripravljeni za mast kolač, pečen na čaj, in šele ko se je razširil na svež kruh tudi zelo okusna.
  • Sladica. Pripravite sladica z mascarpone in to vas bo prosim in navdušili goste. To storite tako, zmešajte sir s sladkorjem, dodamo narezano sveže sadje v njej.
  • Testenine in polenta. Italijani pogosto uporabljajo mascarpone pri pripravi testenin in polento - recepti, mimogrede, veliko.
  • Pite, cheesecakes. V mnogih recepti, kuhanje pogače in cheesecakes in sladke omake, sladoled, puding. Včasih dejanja sir kot kremno torto z njim izdelavo ledu.
  • Rižota. Včasih Italijani uporabljajo mascarpone namesto masla pri kuhanju rižoto. To je dodana na koncu, kot rezultat izboljšanje okusa in kalorij poveča vsebnost.

Nekaj ​​zanimivih dejstev o mascarpone:

  • Tisti, ki želijo izgubiti težo, je sir kontraindicirana. Dejstvo, da ima kalorično zelo solidno - 400 - 500 kcal. 100 gr. izdelek. Vsebnost maščob je tudi ne more - do 40%. In to je malo veliko, saj veste, da se vključijo v izgubi teže dekleta, ki jih ne bi smeli. In to je zelo malo beljakovin - 5%.
  • To ni priporočljivo uporabljati mascarpone v velikem številu tistih, ki trpijo zaradi hipertenzije, debelosti, bolezni jeter in prebavil.

Vsi drugi ljubitelji mascarpone sir lahko jedel, vsebuje vitamine, aminokisline in elementi v sledovih. Ampak ne pozabite na občutek za mero, seveda.

 To je lahko tudi možnost, da se pripravite:

Domača majoneza brez jajc.

Topljeni sir.

Jogurt - recepti. 

Pobral sem te video, draga moja. Obstaja zelo jasna in smiselna se pogovarjali o domači mascarpone. Pripravite se in uživajte, psihično sem z vami. Z ljubeznijo ... Galina Nekrasov.

Zdieľať na sociálnych sieťach:

Príbuzný
© 2021 LoveForWomens.com